Bankaların ATM Para Çekme Limitleri (Bankamatik)

Kullanıcılar, bankada sıra beklemeden ATM üzerinden para çekip, para gönderebiliyorlar. Bununla beraber, ATM’lerin fiziksel kapasitelerinden dolayı, para çekme konusunda belirli limitler vardır. Bu limitler, aşağı yukarı aynı olmakla beraber, bankadan bankaya değişiklik gösteriyor. ATM’den bir günde ne kadar para çekileceği sorusunu, ülkemizin en fazla müşterisi olan bankları üzerinden yanıtlıyor olacağız.

  • Akbank
  • Garanti
  • Enpara
  • Vakıfbank
  • Ziraat
  • Halkbank
  • İş Bankası
  • PTT

Bu bankalar, genelde 5000 TL civarında bir limit belirlemişlerdir. 2021 yılı itibariyle bankaların ATM çekim limitlerine birlikte bakmaya başlayalım.

Akbank Bankamatikten Tek Seferde Ne Kadar Para Çekilir?

Türkiye’nin en çok müşterisi olan bankaları arasında yer alan Akbank ATM’lerinden bir günde 5000 TL nakit çekilebiliyor. Buna ilave olarak, NEO kartla, ek 2000 TL daha çekilebiliyor.

Garanti ATM Tek Seferde Ne Kadar Çekilir?

Garanti BBVA müşterileri, ATM’den tek seferde 5000 TL nakit çekebiliyorlar.

Enpara Günlük Nakit Çekim Limiti

Şubesiz bankacılık, sloganıyla hatırı sayılır bir müşteri kitlesine ulaşmayı başaran Enpara ATM’sinden günde 7500 TL çekilebiliyor.

İş Bankası ATM’den Günlük Para Çekme Limiti

İş Bankası ticari müşterileri, kartlarıyla günlük 5 000 TL çekebiliyorlar. İş Bankası’ndan kartsız para çekme limiti ise 2 bin TL’dir.

Kamu Bankaları Para Çekme Limitleri

Emekli ve kamu görevlisi olan birçok kişi, maaşını kamu bankalarından alıyorlar. Peki, kamu bankası müşterileri, tek bir defada ATM’den ne kadar para çekebiliyorlar?

Vakıfbank Atm’den Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Vakıfbank ATM’lerinden günde en az 10 TL, en fazla 5 000 TL nakit çekilebiliyor. Limitlerini yükseltmek isteyen müşteriler, mobil bankacılık üzerinden, bunu yapabiliyorlar.

Ziraat Günlük Para Çekme Limiti 2021

Çiftçilerin ve emeklilerin çok fazla kullandığı bankalardan biri de Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası müşterileri, ATM’den en fazla 5000 TL çekebiliyorlar.

Halkbank ATM Para Çekme Limiti

Halkbank müşterileri ise ATM’lerden günlük 5 000 TL çekebiliyorlar. Elbette, yeni günde limit yenileniyor ve müşteri, yeniden 5 000 TL çekebiliyor.

PTT Günlük Para Çekme Limiti 2021

PTT, yakın zaman önce, para çekme limitini 3 bin liraya yükseltti. Müşteriler, tek seferde PTT ATM’lerinden 3 bin TL çekebiliyorlar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir