1 Çeyrek Altın ve 1 Gram Altın Fiyatı Ne Kadar?

Altın yatırımcılarına uzun vadede kazandırmaya devam ederken pandemi döneminde daha da artan oranda kazandırmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Çeyrek, yarım, cumhuriyet, gram gibi çeşitleri çok sık talep gördüğünden Kapalıçarşı rakamlarının sorgulanması da kaçınılmaz bir hal alıyor. Anlık şekilde değişen ve birçok parametreye göre de değişimi takip edilebilen altının baz alınan en düşün değeri gram altın oluyor. Devamında çeyrek ve yarım ile süregelen bir tablo elde ediliyor. Bunun için çeyrek ve gram rakamlarının neler olduğu merak konusu oluyor.

Gram Altın Fiyatı

Adından da anlaşılacağı üzere bir gram ağırlığa sahip olan bir altın türünden bahsedilir. Altın satışlarında en taban fiyat ve ağırlık olduğundan gram altın baz alınarak diğer işçilik gerektiren altın türlerinin hesaplamalarına bakılır. Son alınan günün verilerine göre 503,54 TL üzerinden işlem yapılan gram altın fiyatı konusunda farklı rakamlarla karşı karşıya kalmak söz konusu olabilir.

Çeyrek Altın Bedelinin Değerlendirilmesi

Çeyrek altın son zamanların en çok kazandıranlarından olması nedeniyle yatırım yapan veya yapmayan her kesimin dikkatini çekiyor. Yatırım konusunda çeyrek altını tercih edenler:

  • Bozdururken alış ve satış arasındaki düşük farklardan dolayı zararı en aza indiriyor,
  • Yatırımlarından zaman içinde kar elde ediyor,
  • Hediye ederken sıklıkla tercih edildiğinden düğünler için vazgeçilmez oluyor.

Çeyrek altının toplum tarafından çok fazla tercih ediliyor olması da bir başka fiyat artıran nedendir. Gün sonunda eklenen rakamlara göre son olarak 816 TL üzerinden işlem gören çeyrek son zamanların en hareketli zaman dilimlerini yaşıyor.

Gram ve Çeyrek Altın Toplamı

Gerekli olduğunda çeyrek veya gram karşılığında yatırım yapmak isteyenlerin yapması gereken toplam TL bedeli oldukça önemli bir hal alır. Şuan için bir çeyrek ve bir gram altını birlikte almak isteyenlerin ödemesi gereken rakam 1319,54 TL oluyor. Rakam değişkenlik gösteriyor.

Çeyrek ve Gram Toplamındaki Değişim

Her ne kadar Kapalıçarşı değerleri baz alınıyor olsa da serbest piyasa koşulları toplamın farklı olmasına neden oluyor. Bunun için güvendiğiniz yerlerden almak en güvenli olanıdır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir