Bankamatikte Unutulan Para Nereye Gider? ATM’de Unutulan Para Nasıl Geri Alınır?

Bankamatikte para unutmak, en sık yaşanan durumlardan biridir. Bir anlık dalgınlık ile paranızı bankamatikte unutabilirsiniz. Peki, unutulan para nereye gider? Ve bu parayı nasıl geri alabilirsiniz?

Bu konular hakkında işinize yarayacak pratik bilgiler aşağıda verilmiştir. Bu bilgiler ışığında bankamatikte unuttuğunuz paranızı rahatlıkla alabilirsiniz.

Paranız Hesaba Aktarılır

Bankamatikte para çekerken paranızı almayı unutursanız bile paniklemenize gerek yoktur. Çünkü ATM, belli bir süre paranızı almanızı bekler. Eğer para alınmaz ise sistem otomatik olarak parayı içine çeker. 

Paranın unutulması halinde para çekilen hesaba geri aktarım yapılır. Böylece paranız hesabınızda kalır. Eğer paranız hesaba geçmezse ilgili bankadan yardım almanız gerekir. Gerekli incelemeler sonucunda paranız hesabınıza aktarılır.

Bankamatikte Para Unutulması Halinde Yapılması Gerekenler

Bankamatikte para unutulması halinde yapılması gerekenler şunlardır:

  • Aradan çok fazla zaman geçmemişse bankamatiğin yanına gelerek müşteri hizmetlerini aramalısınız.
  • Müşteri hizmetlerinden yardım alamazsanız, bankaya giderek durumu anlatmalısınız.
  • Parayı unuttuğunuza dair bir fiş ya da belge varsa onu mutlaka yanınızda götürmelisiniz.

Bunları yaptığınızda bankamatikte unuttuğunuz paranızı rahat bir şekilde geri alabilirsiniz. Parayı geri alma süreci bazı zamanlarda oldukça uzun olabilir.

Bankamatikte Unutulan Parayı Geri Alma

Bankamatikte paranızı unuttuğunuz zaman aradan geçen zaman aşımı önemlidir. Eğer çok kısa bir zaman sonra parayı unuttuğunuz aklınıza gelirse müşteri hizmetleri ile görüşme yapabilirsiniz. Ancak müşteri hizmetleri size bu konuda yardım edemezse bağlı olunan bankaya gidilerek sorununuzu çözebilirsiniz.

Bankaya Gidin

Bankamatikte unutulan parayı geri almanın en garanti yolu, banka şubesinden yardım almaktır. Bu nedenle bankamatik önünde müşteri temsilcisine bağlanmakla uğraşmak yerine banka şubesine gitmeniz daha doğrudur. Eğer geç saatlerde bu sorunu yaşarsanız, o zaman müşteri temsilcisini arayabilirsiniz.

Bankamatikte Unutulan Para Başkası Tarafından Alınırsa Ne Olur?

Bankamatikte para unuttuğunuz zaman o parayı sizden sonra gelen bir müşteri de alabilir. Bu tür durumlarda ise bankanın ya da müşteri hizmetlerinin yapabileceği bir şey yoktur. Konu, yasal yollara başvurmanız gereken bir hal alır. Bu nedenle polise giderek suç duyurusunda bulunmanız gerekir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir